poniedziałek, 5 listopada 2012

Rafał Kosik- Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi


 Ta książka urzekła mnie od pierwszego zdania.
To historia trójki (jakby się zdawać mogło) zwyczajnych nastolatków, którzy przeżywają niezwykłe przygody- na odnalezieniu skarbu z czasów II wojny światowej począwszy, a na rozbiciu gangu sterowanego przez sztuczną inteligencję skończywszy.
  Przepisem na sukces stało się połączenie książki sience-fiction, obyczajowej i przygodowej oraz okraszenie tego świetnym poczuciem humoru.
 Bohaterowie są uczniami nietypowego gimnazjum w Warszawie (i tu, jedyne zastrzeżenie spowodowane moją miłością do mego miejsca zamieszkania- akcja powinna toczyć się w Krakowie!).
 Felix to nastoletni wynalazca i konstruktor (aczkolwiek czasem odnoszę wrażenie, że to właśnie jemu autor poświęca najwięcej uwagi). Odpowiedzialny i pomysłowy, jest jakby leaderem całej "superpaczki".
 Net to geniusz matematyczny, informatyk i hacker jednocześnie. Jest nieco tchórzliwy w podbramkowych sytuacjach, choć wynagradza nam to dowcipami i zabawnymi zwrotami.
 Nika to :kręgosłup moralny" paczki. Świetnie się uczy, jest lojalna i koleżeńska. Bardzo tajemnicza i na końcu ujawnia nam swój sekret.
 Książka ta jest świetną lekturą dla "myślącej" młodzieży. Humor, przygody i uczucia w niej opisane sprawiają, że nie sposób się oderwać! Dla mnie to naprawdę ARCYDZIEŁO! Przeczytajcie koniecznie, naprawdę warto!

OCENA: Cudo!


1 komentarz:

Magdalena Lach pisze...

Musze powiedzieć, że blog super!!! Napewno będe czytać:D