środa, 9 stycznia 2013

Stosik #2, czyli ciepło odziane kąski na ferie i resztę stycznia

Przeczytałam już wszystkie książki z opublikowanego wcześniej stosiku.
 Recenzje do nich także już napisałam i niebawem się tutaj ukażą.
Dlatego stworzyłam kolejny stosik,  na ogrzanie w zimne, styczniowe dni.
A jako że przez cały tydzień przed feriami będę siedzieć w domu (bo i mnie dopadła wszechobecna teraz grypa) - będę się nim zajmować.

A oto on:

 1. P.C.Cast + Kristin Cast- "Dom Nocy. Naznaczona"-   Wszyscy wciąż zachwalają cykl "Dom Nocy". A więc i ja postanowiłam spróbować. Od wydawcy:" Zoey to zwyczajna nastolatka, która dzieli życie między szkolną monotonię a rodzinną sielankę. Pewnego dnia cały jej świat staje na głowie. Zostaje Naznaczona i musi udać się do szkoły Domu Nocy. Tylko tam może przejść niezbędną Przemianę w dorosłego wampira. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w nowym, fascynującym świecie. Wkrótce odkrywa, że jest wyjątkowa, co przysparza jej wielu wrogów. Sprzymierzeńcem Zoey okazuje się Erik, jeden z najbardziej atrakcyjnych i utalentowanych wampirów w szkole."  Dosyć dawno nie miałam w rękach żadnego Paranormal Romance, a najwyższa pora to zmienić. Pożyczone z biblioteki, 325 stron, Wydawnictwo Książnica.
 2. John Flanagan- "Zwiadowcy- Księga I. Ruiny Gorlanu"-  Kolejna książka z rzędu tych, które zachwycają moich znajomych. Nawet całkowicie anty-książkowych. Czas się przekonać, co im się tak spodobało. Od wydawcy: Przyszłość piętnastoletniego Willa, wychowanka sierocińca, zależy od decyzji możnego barona. Szkoła Wojowników bądź proza chłopskiego życia, miecz i zbroja, albo oporządzanie trzody... Will bardzo chciałby zostać rycerzem jak jego ojciec - bohater, który zginął w ostatniej potyczce ze złym baronem Morgarathem. Problem w tym, że do władania ciężką bronią potrzebna jest krzepa i siła fizyczna, a ich chłopakowi brak. Niewysoki i drobny, regularnie zbiera cięgi od większych kolegów.Los Willa wydaje się być przesądzony (witajcie świnki, witajcie zagony, żniwa i wykopki!), gdy nieoczekiwanie ktoś wyraża chęć zaopiekowania się sierotą. Tajemniczy Hart proponuje chłopcu przystanie do zwiadowców - okrytej złą sławą grupy ludzi, o których krążą rozmaite legendy. Ponoć zwiadowcy parają się mroczną magią, potrafią stawać się niewidzialni. Ludzie patrzą na nich ze strachem i niechęcią.  Ubóstwiam fantasy, więc myślę, że mi się spodoba. Pożyczone z biblioteki szkolnej, 318 stron, wydawnictwo Jaguar.
 3. Rick Riordan- "Olimpijscy Herosi. Syn Neptuna"-  Jestem ogromną fanką twórczości Riordana, a więc i na to dzieło w końcu nadszedł czas. To druga część serii "Olimpijscy Herosi". Od wydawcy: PERCY MA ZAMĘT W GŁOWIE. Budzi się z długiego snu i nie pamięta zbyt wiele poza własnym imieniem. Nie odzyskuje pamięci nawet wówczas, gdy wilczyca Lupa mówi mu, że jest półbogiem, i uczy go władania magicznym mieczem. Odbywa wędrówkę, podczas której musi pokonać wiele potworów, i w końcu trafia do obozu herosów… ale i tutaj niczego sobie nie przypomina. Pamięta tylko jeszcze jedno imię: Annabeth.
  HAZEL POWRÓCIŁA Z TAMTEGO ŚWIATA. W poprzednim życiu starała się być posłuszną córką, choć jej matka wykorzystywała szczególny „dar” córki, by zaspokoić swoją chciwość. Kiedy więc tajemniczy Głos opętał matkę i jej ustami nakazał użyć owego „daru”, by obudzić wielkie zło, Hazel zbyt późno zdobyła się na odwagę, by mu się sprzeciwić. Na skutek jej błędu zagrożone są losy całego świata. Teraz Hazel marzy tylko o tym, by uciec od tego wszystkiego na zaczarowanym koniu, który pojawia się w jej snach.
  FRANK JEST NIEZDARĄ. Choć jego babcia twierdzi, że ich przodkowie byli potężnymi bohaterami, a on sam może się stać, kim tylko zechce, Frankowi nie jest łatwo w to uwierzyć. Nie wie nawet, kim jest jego ojciec. Ma nadzieję, że okaże się nim Apollo, bo strzelanie z łuku to jedyne, w czym chłopak jest dobry – choć nie aż tak dobry, by odnosić sukcesy w obozowych manewrach. Wstydzi się swojej niezdarności, zwłaszcza w towarzystwie Hazel, najbliższej przyjaciółki. To właśnie jej postanawia powierzyć swój największy sekret. Już nie mogę się doczekać. Pożyczone z biblioteki, 480 stron, Wydawnictwo Galeria Książki.
 4. Rick Riordan- "Kroniki Rodu Kane. Ognisty Tron" -  Kolejny Riordan. Tak, wiem mam już obsesję. Ale co mogę na to poradzić, jeśli ta seria jest tak genialna!? Druga część cyklu o bogach starożytnego Egiptu. Od wydawcy: Odkąd bogowie starożytnego Egiptu zostali wyzwoleni we współczesnym świecie, Carter Kane i jego siostra Sadie znaleźli się w tarapatach. Jako potomkowie Domu Życia Kane’owie są obdarzeni wyjątkowymi mocami, ale przebiegli bogowie nie dali młodym magom czasu na opanowanie choćby podstawowych umiejętności. A byłyby bardzo potrzebne – ich przerażający nieprzyjaciel, wąż chaosu Apopis rośnie w siłę. Jeśli w ciągu kilku dni nie zdołają zapobiec jego uwolnieniu, nastąpi koniec świata. Innymi słowy: zwykły dzień rodziny Kane’ów. Aby mieć jakiekolwiek szanse w walce z siłami chaosu, rodzeństwo musi przywrócić do życia boga słońca Ra – to zadanie przekraczające wszystko, czego dokonał jakikolwiek mag. Muszą odnaleźć trzy części Księgi Ra i nauczyć się zawartych w niej zaklęć. Och, nie wspomnieliśmy chyba, że nikt nie wie, gdzie Ra się znajduje. Krótko mówiąc: drugi tom „Kronik Rodu Kane” to wspaniała przygoda. Jej, ta seria jest cudowna! Pożyczone z biblioteki, 457 stron, Wydawnictwo Galeria Książki.
 5. Michael Scott- "Czarodziejka. Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela" - Kocham wszystkuie stare legendy i mity. A odzwierciedlenie ich znalazłam właśnie w tym cyklu. Nadeszła pora, aby wziąć się za jego trzeci tom. Od wydawcy: Paryż :Doktor John Dee niemal całkowicie zniszczył centrum Paryża, aby schwytać nieśmiertelnego Nicholasa Flamela i bliźnięta z legendy – Sophie i Josha Newmanów. Zdemolowane zostały ulice, strzaskane rzeźby z katedry Notre Dame, dom hrabiego de Saint-Germain zrównany z ziemią… Ale choć Dee odebrał Alchemikowi „Księgę Maga Abrahama”, Mrocznemu Klanowi brakuje jeszcze ostatnich dwóch stronic wyrwanych przez Josha. Mroczni Przedwieczni chcą zniszczyć ludzkość i zapanować na Ziemi, a do tego niezbędne jest zaklęcie zapisane w Kodeksie. Jeśli Dee nie spełni ich żądań, spotka go straszna kara… Londyn: Nicholas Flamel z każdym dniem starzeje się o całe lata i opuszczają go siły. Perenelle jest uwięziona w twierdzy Alcatraz, a Scatty niespodziewanie znikła, zostawiając bliźnięta bez ochrony. Tymczasem Alchemik musi znaleźć nieśmiertelnego, który wyuczy Newmanów Magii Wody. Problem w tym, że może to zrobić tylko król Gilgamesz. Ten najstarszy z nieśmiertelnych jest jednak kompletnie szalony…Szykuje się świetna uczta! Pożyczone z biblioteki szkolnej, 397 stron, Wydawnictwo Nasza Księgarnia.
 6. Cinda Williams Chima- "Król Demon" - na wielu blogach ta książka jest uznawana za ósmy cud świata. A więc i ja, nałogowa wielbicielka fantasy postanowiłam wziąć się do pracy. Zobaczymy, co z tego wyniknie... Od wydawcy: W Fellsmarchu nastały ciężkie czasy. Han Alister, do niedawna złodziej, zrobi niemal wszystko, by utrzymać siebie, matkę i siostrę Mari. Jak na ironię, jedyna wartościowa rzecz, jaką posiada, nie nadaje się do sprzedaży. Odkąd Han pamięta, zawsze miał na rękach grube srebrne bransolety z wygrawerowanymi runami. Wszystko wskazuje na to, że są magiczne – rosną wraz z nim i nie da się ich zdjąć. 
   Życie Hana komplikuje się jeszcze bardziej po tym, jak chłopak zabiera potężny amulet Micahowi Bayarowi, synowi Wielkiego Maga. Amulet ten niegdyś należał do Króla Demona – czarownika, który przed tysiącem lat omal nie zniszczył świata. Bayarowie nie powstrzymają się przed niczym, by odzyskać tak potężny przedmiot.
   Tymczasem Raisa ana’Marianna, następczyni tronu Fells, toczy własną walkę. Właśnie wróciła na królewski dwór po trzech latach swobody u rodziny ojca, w kolonii Demonai, gdzie jeździła konno, polowała i uczestniczyła w słynnych targach klanowych. Po swoim święcie imienia szesnastoletnia Raisa będzie mogła wyjść za mąż, lecz nie jest zachwycona perspektywą poślubienia księcia z dużym zamkiem i małym móżdżkiem. Raisa pragnie być jak Hanalea – legendarna waleczna królowa, która pokonała Króla Demona i uratowała świat. Wygląda jednak na to, że jej matka ma inne plany – niebagatelną rolę odgrywa w nich zalotnik, łamiący wszelkie prawa, na których opiera się królestwo. 
   Siedem Królestw zadrży w posadach, gdy losy Hana i Raisy zetkną się na kartach tej trzymającej w napięciu powieści.  Pożyczone z biblioteki, 551 stron, Wydawnictwo Galeria Książki.
 7. J.R.R. Tolkien- "Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia"- Nie znam nikogo, kto by nie słyszał o Władcy Pierścienia. A więc i ja postanowiłam się z nim zapoznać, chociażby dlatego, że "Hobbit" bardzo mi się podobał. Jednakże ja zdecydowałam się na wersję audiobook-ową, bo dzieł Tolkiena, szczerze mówiąc wolę słuchać niż czytać. Zobaczymy, co z tego wyniknie. 

3 komentarze:

Ignorancja - łowczyni Artemis pisze...

Obsesjaaaaaa, tak. Nie ma to jak ulubini autorzy ;)

Created Eternity pisze...

Z Twego stosiku przeczytałam tylko "Naznaczoną". Pierwsze części Domu Nocy są naprawdę niezłe, ale im bardziej zagłębiamy się w fabułę tym bardziej zaczyna nas męczyć.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

Martynaa pisze...

Jestem ciekawa Twojej opinii na temat "Naznaczonej", bo czytałam różne recenzje i nie wiem czy brać się za tę książkę czy sobie odpuścić. ;)

Pozdrawiam i zapraszam:
http://heaven-for-readers.blogspot.com/